BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

e-bilietas / e-ticket aka. susisiekimo bug’as Vilniūje

Kaikurie vilniečiai, jau matyt pabandė naująjį elektroninį bilietėlį, kuris pasak Savivaldybės įmonės “Susisiekimo paslaugos” yra labai naudingas, nes jį pametus galima atsistatyti prarastąjį žinant jo numerį (kažin ar kas turės jį užsirašęs ir ar jo taipogi nepames), jį galima bus gauti visą mėnesį ir nereikės lakstyti per visą vilnių ieškant mėnesinio bilieto, nereikia pirkt kas mėnesį bilieto (tiesiog už tą kainą jį teks kas mėnesį eit papildyti, taip kad patogumo skirtumo aš čia neįžvelgiu).


 Tiesa jau tik atsiradus e-bielietui iškarto atkrito vienas iš “privalumų”, daugumoje pardavimo vietų jų tiesiog nebuvo ir teko lakstyti ir laukti kol pasiseks gauti šį “stebuklą”. Vargu ar šį bilietą galima laikyti naudingu visuomenei, keliaujančiai viešuoju transportu, nes jis suteikia pakankamai daug nemalonumų, jei namuose yra keli asmenys turintys e-bilietą ir pildantys jį skirtinga suma - neduok Dieve supainiosi bilietėlius, nes sužinoti kuris tavo yra visiškai neįmanoma, taip kad kas turit bilietuką, suskubkite užsirašyti ant jo savo vardus permanentiniu markeriu, kad per kelis metus nenunyktų. Susisiekus su paslaugos tiekėjais ir sudiktavus jiems kodą, jie kažkodėl negali pasakyti, kokia suma yra papildytas e-bilietas, jiem reikia abiejų kodų (kai supainioti du bielietai), na čia logikos aš nesupratau. Žodžiu jei supainiojote bilietėlius, vežiokitės 20 litų baudai susimokėt.


 Nors ir suprantamas SĮ “Susisiekimo Paslaugos” siekis saugoti medžius taupant popierių, bet, mano manymu, ši jų idėja tikrai nėra pakankamai išdirbta, kad būtų įgyvendinta realiame gyvenime be didesnių problemų. Žinoma įmonė nė nepagalvojo apie medžių apsaugą, greičiau jie susimąstė apie “pigesnį variantą” t.y. korteles reikia spausdinti tik kartą į tris metus tam tikrą kiekį, o ne kas mėnesį mokėti spaustuvei pinigus už mėnesinių bilietų tiražavimą, maketavimą ir pan. Tik vargu ar jiems kas gausis, nes įžvalgesnis lietuvaitis gali užmatyti trūkumą - keleivių kontrolė, neturi įrangos tikrinti e-bilietam, todėl nusipirkus kortelę galima važinėtis vos už 2 gal jau 4 litukus), nes vos pamatę elektroninį bilietą kontrolieriai iškart nusisuka.


  Pats laikas savivaldybei pradėt žiūrėti, ką kiša į lietuvos rinką.


P.S. vilniečiai turėtų džiaugtis, nes kol SĮ “Susisiekimo paslaugos” neaprūpins savo kontrolierių/muštruotojų derama įranga, pirkti bilietėlius po vieną tikrai neapsimoką, geriau griebti tuščia kortelę už kelis litus ir važinėtis sau į valias “su milžiniška nuolaida” mėnesiniam bilietui…

Rodyk draugams

Komentarai (2) »

 1. 1

  eziukassukedais rašė,

  2007-12-12 @ 00:27

  siūlau įsidarbinti SĮ Susisiekimo Paslaugos ir sutvarkyti šią sistemą. ji dar neišbaigta ir tėra vystymo stadijoje - daug vietos kūrybai

 2. 2

  estiklas rašė,

  2007-12-12 @ 09:13

  klausimas ar mane ten priims dirbti, o šiaip tai nėra etiška išleisti į pasaulio šviesą kažką pusiau padaryto. tas pats ka išleisti pusę knygos pasibaigiančios vidury sakinio, arba automobilį be kėbulo.
  koks tikslas išleisti kažką, kas iki galo neatlieka savo funkcijos?

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: