BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

žvaigždynėjimai

Šis savaitgalis sakyčiau yra nusisekęs man. Ketvirtadienį bekeliaujant į studentų atstovybę gavau unikalią progą nuvykti kartu su Fizikais iš universiteto į Molėtų astronomijos observatoriją paveizolyti į žiburiuojančius dangaus kūnus. Na iš pradžių šaltais orais prigąsdintas pabijojau leistis į kelionę, bet pagunda pamatyti miesto šviesų nesugadintą dangaus vaizdą nugalėjo (žinoma prisidėjo ir draugų tikinimai, kad tokios progos praleisti negalima). Taigi po kančių universitete bandant padaryti viską ką reikia, o kaip žinoma, kai kažko reikia suveikia vienas iš dėsnių, kad niekas nesigauna, iškeliavau namo pakuotis daiktų. Kadangi vis dar baisoka buvo sušalti nusigriebiau kartu su savim ir radiatorių, kuriuo apsidžiaugė visi nes miegojom nešaltai bet pakankamai karštai.
Na po ilgos kelionės Molėtų plentu, dėl super neskubančių kelio darbų atsidūrėme Molėtų observatorijoj. Gavom linksmo darbo suvartyti lankytojų srautus taip, kad nebūtų bardako.

 Man, skirtingai nei kitiems kolegoms iš universiteto, teko stovėjimo aikštelės prižiūrėtojo vaidmuo ir pirmas dvi valandas observatorijoje praleidau nukreipinėdamas mašinas aikštelėje. Ten gavau progos susipažinti su Gintaru, pirmakursiu fiziku iš VU, kuris mane per vakarą apšvietė savo plačiomis astronomijos žiniomis ir man teko susitalpinti galvoje, tokių dalykų, kurių mokyklos suole bene nebūsiu nė karto girdėjęs. Turėjęs ilgai trukti stovėjimo lauke laikas ir rodymo lankytojams kur eiti, kur palaukti pralėkė pakankamai greitai ir informatyviai. Po kurio laiko bebudint prie mažojo teleskopo atsirado mano pradžioje viešnagės pamesti draugai iš universiteto ir dar po poros valandų Gintaro pasakojimų mes gavom laisvę.
Nusigriebęs savo buteaitį vyno atsisėdau lauke ir toliau tyrinėjau tamsų žvaigždėmis nusėtą dangų. Šalia neilgai trukus atsirado kolega, Aistė. Su kuria maloniai pasibendravome begurkšnodami vyną, kai atkeliavo mielieji fizikai ir pasakė, kad lankytojai jau pabėgo ir galim sliūkinti link teleskopų tyrinėti dangaus.
Na sunku net nupasakoti, kokias grožybes galima pamatyti danguje, o ką jau kalbėti, kai visą tai pamatai per teleskopą…  Kadangi mes su Aiste astronomai nekokie pamatę Pleiades žvaigždyną, kurį lietuviškai praminė Sietynu, mes jį sugalvojom užvadinti šaukšteliu, nes priminė mini Grįžulo ratų versiją.

Na naktis iš penktadienio į šeštadienį neprailgo po lopinėli nagrinėjant dangaus platybes ir stebint žvaigždynus, dvinares žvaigždes, užgesusias žvaigždes, ūkus ir dar bala žino kokius stebuklus ten danguje, kurių daugumos aš vistiek neprisimenu. Naktis išties b kokuvo neapsakoma: ISS palydovas ryškiai skriejantis žemės orbita, “krentančios žvaigždės”, diskusijos apie juodasias skyles ir paukščių taką - tokio vakaro jau senokai neteko apturėti. Įspudžiai nustelbė beveik bemiegę naktį, kuri mane nurungė po po pergalingų VOVOS rungtynių ir termoso arbatos Mokytojų namų kiemelyje stebint keistoką filmą apie “subkultūrą” kurios mes vistik ten įžvelgti nesugėbėjom.

Taigi, kas vistik norit įspudžių, kurių iš galvos išmesti neįmanoma, susiraskit astronomą mėgėją ir nulėkit su juo pasisvečiuoti į molėtų astronomijos observatoriją, pasiėmę karšto vyno. Nepasigailėsit.

Rodyk draugams

Komentarai (4) »

 1. 1

  Živukas. rašė,

  2008-09-28 @ 17:31

  Labai žavu ir smagu :> tokie savaitgaliai tikrai yra GERI. O aš savitgalį žvaigždinėjau kaime. Tai negali prilygt observatorijai, bet matyt tokį natūralų dangų, kokio nepamatysi mieste irgi yra fantastika.

 2. 2

  Gelezhinkeliete iš zhalio blogo rašė,

  2008-09-30 @ 14:15

  Ooo…molėtai…aš ten buvau…emm…3 kartus. Kiek atsiminimųųųų….labai patiko :)

 3. 3

  irzlus rašė,

  2008-09-30 @ 23:20

  Don't tell me antra fotke ne is googles vogta ;) Antraip ir as pavydet pradesiu.

 4. 4

  Stiklainis rašė,

  2008-10-01 @ 20:16

  :D deja nu****inta ne iš guglės :D iš nasos tinklapio :D pas mus sunkoka būtų padaryti tokį grožį ;P

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: